Ювентус – Аталанта 3 : 2

Ювентус – Аталанта   3 : 2

uventosОтборът на Ювентус се класира на 1/4-финал в турнира за Купата на Италия. “Бианконерите” надиграха с 3:2 Аталанта в осминафиналния сблъсък помежду им. Торинци през цялото време имаха преднина в резултата, но в края се наложи да потреперят. Пауло Дибала в 22-ата и Марио Манджукич в 34-ата дадоха аванс от два гола на домакините, но Абдулай Конко намали в 72-ата. Миралем Пянич от дузпа отново върна преднината от две попадения на “старата госпожа” в 75-ата минута, но Лате Лат в 81-ата докара нещата до 3:2. В заключителните минути стана доста напечено, като Аталанта можеше дори да изравни резултата в 84-ата минута, когато изстрел на Андреа Петаня доста затрудни Нето. Усилията на гостите да стигнат до равенство обаче не се увенчаха с успех и Юве си осигури продължаване в следващата фаза, където му предстои среща с победителя от сблъсъка между Милан и Торино.