Милан – Торино 2 : 1

Милан – Торино  2 : 1

milanПоследният финал за Купата на Италия между Милан и Ювентус ще се повтори на четвъртфинал в турнира през тази година. Това стана ясно, след като „росонерите“ надвиха с 2:1 Торино на „Сан Сиро“ в осминафинален сблъсък. Андреа Белоти даде аванс на „биковете“ в 27-ата минута, но в рамките на 180 секунди през втората част Милан стигна до победата. Първо Юрай Куцка в 61-ата минута, а след това Джакомо Бонавентура в 64-ата минута пратиха коженото кълбо в мрежата на Джо Харт и донесоха пълен обрат. Така на 24 януари на „Ювентус Стейдиъм“ шампионите ще имат възможност да се реваншират за загубената Суперкупа на Италия срещу „росонерите“ в Доха. Момчетата на Винченцо Монтела пък ще се опитат отново да надхитрят „бианконерите“, тъй като се надяват пак да стигнат до финала в надпреварата. Успехът бе осми за Милан от 22 мача в турнира срещу Торо, който остана с девет победи. „Червено-черните“ отстраняват „виненочервените“ за втори път от три опита на тази фаза. Предният път бе през 2000 година, но тогава сториха това в два мача. Интересното е, че в понеделник двата тима излизат един срещу друг в мач от 20-ия кръг на Серия „А“. Този път арена на сблъсъка ще бъде „Олимпико Гранде Торино“.