Севиля – Реал Мадрид 3 : 3

Севиля – Реал Мадрид   3 : 3

sportСевиля и Реал Мадрид сътвориха запомнящ се спектакъл в реванша от осминафиналите за Купата на краля. След 3:0 в първия мач футболистите на Зинедин Зидан едва ли са очаквали, че ще имат толкова трудности на „Рамон Санчес Писхуан“, но домакините ги накараха да треперят почти до финалния съдийски сигнал. Срещата завърши 3:3, но севилци водеха с 3:1 и не спираха да създават голови положения. Без трите си основни звезди в атака „белия балет“ беше доста колеблив почти през всичките 90 минути, като определено играчът на мача беше вратарят Кико Касия. Още от самото начало Севиля притисна много настървено гостите в собствената им половина. Така логичното се случи в 10-ата минута когато Данило си отбеляза автогол. В 48-ата минута Марко Асенсио изравни след като талантът на Реал показа невероятни бързина и техника, за да пробяга почти целия терен, без никой от играчите на Севиля да може да го спре и с шут през краката на вратаря изравни за 1:1. Въпреки това андалусийци не се предадоха и Йоветич след само 8 минути с екипа на тима вкара дебютното си попадение за 2 на 1. Огромният натиск доведе  и до трети гол в 77-ата минута дело на Висенте Ибора – 3 на 1 за Севиля. Много скоро обаче домакините платиха скъпа цена за неспирните атаки. В 81-ата съдията Ундиано Майенко посочи бялата точка за нарушение срещу Каземиро. От нея бившият играч на Севиля Серхио Рамос реализира с елегантно копване и показа защо е толкова ценен за Реал в критичните моменти. В добавеното от рефера време появилият се като резерва Карим Бензема се измъкна технично от двама защитници и с помощта на щастлив рикошет успя да оформи крайното 3:3, а по този начин доведе серията на кралския клуб до 40 мача без загуба.