Григор Димитров с трисетов успех в първи кръг

Григор Димитров отпадна още на старта в Стокхолм

grigor-dimitrovГригор Димитров стартира участието си на Australian Open с чиста победа със 7-6(2) 6-3 6-3 над представителя на домакините Кристофър О’Конъл, №231 в световната ранглиста. Първата ни ракета не знаеше какво да очаква от неизвестния си съперник, който се представи достойно в първия сет, и с оглед на разликата в класите – в процеса на мача вложи точно толкова усилия, колкото е необходимо, за да вземе трисетов успех.О’Конъл водеше жестока битка в своите сервис геймове и бе изправен пред пет брейкбола в първия сет, който в крайна сметка успя да вкара в тайбрек след неимоверни усилия.Григор от своя страна печелеше изключително лесно подаванията си и разликата в класите бе очевидна. О’Конъл хвърли изключително много физически усилия и в тайбрека не издържа. С два минибрейка за 2-0 и 5-2 Димитров приключи дългия гейм и съответно сета след близо час игра. В останалите два сета Григор нямаше проблеми и след няколко пробива набързо сломи съпротивата на австралиеца.  Във втория кръг Григор ще се изправи срещу Хьон Чунг. 20-годишният кореец отпусна само седем гейма на Ренцо Олимо за крайното 6-2 6-3 6-2.