Ювентус – Милан 2 : 1

Ювентус – Милан   2 : 1

juve-milanНосителят на Купата на Италия Ювентус направи нова важна крачка към защитата на отличието си. „Бианконерите“ победиха с 2:1 големия си съперник Милан в двубой от 1/4-финала на надпреварата. За домакините това бе сладко отмъщение за загубиния финал за Суперкупата на Италия в края на 2016 година. Пауло Дибала в 10-ата и Миралем Пянич в 21-ата минута дадоха преднина от два гола на торинци, а Карлос Бака върна интригата в 53-ата минута, но силите на гостите не стигнаха за повече. Причина за това бе и червеният картон, който Мануел Локатели си изкара в 55-ата минута и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. В крайна сметка Ювентус бе по-добрият тим в този мач и заслужено продължава напред. На 1/2-финал „старата госпожа“ ще играе срещу Наполи, като там победителят се определя в две срещи.