Григор Димитров се бори лъвски, но Рафаел Надал спечели в петсетова драма и е на финал срещу Федерер

Димитров и Рубльов отново не можаха да се справят с шампионите в Синсинати

GRIGOR DIMITROVГригор Димитров остави тялото и душата си на корта, спаси два мачбола, но не можа да повали Рафаел Надал и след изстрадан успех с 6-3 5-7 7-6(5) 6-7(4) 4-6, испанецът се класира за сблъсъка на титани с Роджър Федерер на финала на Australian Open. Най-добрият ни тенисист се бори абсолютно като с равен с 14-кратния шампион от Големия шлем на Rod Laver Arena, но огромният опит на Матадора натежа в някои изключително тънки моменти и му помогна да е като стена в тези ключови точки. Още от първите разигравания в мача Рафа и Гришо демонстрираха, че предстои голямо тенис зрелище. Само един пробив раздели двамата в първия сет, но той бе в полза на Надал. За разлика от него, втората част бе изпълнена с пробиви и шансове за пробиви, а Григор нанесе решителен удар в последния възможен момент и изравни след 7:5. В третия сет Гришо загуби първи подаването си за 2:3, но веднага върна пробива. Така се стигна до тайбрек, в който испанецът надделя със 7:5. Противно на случващото се до този момент, в четвъртия сет нямаше нито един шанс за пробив. Така логично се стигна до нов тайбрек, в който този пътГришо бе по-добрият и след 7:4 мачът бе вкаран в решителен пети сет.В него драмата бе пълна. И двамата пропускаха шансове за пробив и сервиращите с много трудности взимаха своето. Голямата възможност за Григор се откри при 4:3 в негова полза и 40:15 за българина в подаването на съперника. Опитният испанец обаче се измъкна от ситуацията и в следващия гейм нанесе своя удар – пробив за 5:4 и възможност да сервира за спечелване на мача. Димитров опита всичко, за да остане в мача, но в крайна сметка след 4:56 часа двубоят завърши с успех на Надал.