Красимир Анев с медал от европейското по биатлон

32 KRASIMIR ANEV
Победителите на 20 км (индивидуално)
Красимир Анев, който носи слава и на българските воини спортисти, завърши на 2-ро място и взе сребърния медал от дисциплината 20 километра (индивидуално) на Европейското първенство по биатлон, което се провежда в Душники Здрой (Полша). Титлата взе руснакът Александър Логинов, а общо шестима наши състезатели участваха. Димитър Герджиков остана на 24-о място, Владимир Илиев е на 29-о, Антон Синапов е на 59-а позиция, Михаил Клечеров е 65-и, а Димитър Парталов остана на 95-а позиция.Първенството естествено не събира най-добрите в света на този спорт, които се подготвят за Световното първенство в началото на февруари. Логинов завърши с време 49:54.3 минути, но допусна и една грешка при първата си стрелба. Без нито един пропуск от рубежа на 11.4 секунди остана Анев. 30-годишният Алексей Слепов (Русия) остана на 3-а позиция с нула пропуска при стрелбите и изоставане на 53.6 секунди.