Уест Хям – Манчестър Сити 0 : 4

West Ham United v Manchester City - Premier LeagueМанчестър Сити разгроми с 4:0 на Уест Хам като гост в двубой от междинния 23-и кръг на Премиър лийг и събра 46 точки, колкото има и четвъртия в класирането Ливърпул. Воденият от Джосеп Гуардиола тим е само на точка от второто място, което делят отборите на Тотнъм и Арсенал, но остава на 10 от лидера Челси. Първият гол в мача вкара Кевин де Бройне в 17-ата минута, като попадението дойде след грешка в отбраната на домакините. Само четири минути по-късно Давид Силва удвои отблизо. В 39-ата минута Жезус направи разликата класическа. В 67-ата от дузпа Туре Яя вкара за 4:0. В заключителните минути Уест Хам упражни натиск в опит да стигне до почетен гол и да спре зрителите, които вече напускаха трибуните в знак на разочарование. Усилията на тима на Славен Билич обаче бяха твърде закъснели, а като цяло Уест Хам изглеждаше много неравностоен на съперника си, който си тръгна с трите точки от Лондон.