Манчестър С – Суонзи 2 : 1

Уотфорд – Манчестър Сити   1 : 2

manchester city swansea-gabriel-jesus_1nuoeov5puq3d1kyg17pfju1zvНовото попълнение на Манчестър Сити Габриел Жезус се превърна в герой за „гражданите“ в едва втория си мач като титуляр за отбора, след като вкара два гола и донесе победата на тима на Джосеп Гуардиола в двубоя срещу Суонзи. Бразилецът откри резултата на „Етихад“ в 11-ата минута, но Гилфи Сигурдсон изравни девет минути преди края. В добавеното време отново Жезус се разписа за крайното 2:1, вкарвайки третия си гол в третия си мач за Сити. Благодарение на тези три точки „гражданите“ изпревариха Ливърпул и Арсенал и вече са на трето място във временното класиране на Премиър лийг. Суонзи е точно над зоната на изпадащите. „Лебедите“, които преди този кръг бяха записали две поредни победи в Премиър лийг, са с 21 пункта.