Ювентус – Интер 1 : 0

pИталианските грандове Ювентус и Интер изиграха вълнуващ мач в Торино в 23-ия кръг на Серия „А“. „Старата госпожа“ спечели с 1:0 с гол на Хуан Куадрадо в края на първото полувреме и се утвърди на първата позиция в класирането, събирайки 54 точки. Втори е Наполи с 48, а третият Рома е с 47 на третата позиция, като „вълците“ и „бианконерите“ са с мач по-малко към момента. Интер е пети с 42 точки, на точка зад четвъртия Лацио. Интер беше в серия от 7 поредни победи в първенството преди днешното поражение, а през седмицата клубът от Милано загуби на 1/4-финалите за Купата на Италия от Лацио с 1:2 на „Джузепе Меаца“. Още във втората минута зрителите на „Ювентус Стейдиъм“ видяха нещо изключително красиво. Аржентинският нападател на домакините Пауло Дибала тества Самир Ханданович със страхотна странична ножица, но словенският вратар на Интер реагира блестящо и спаси. В 12-ата минута Дибала отново бе много близо до гол във вратата на Интер. Този път Ханданович бе безпомощен, но след фалцовия удар на аржентинеца извън наказателното поле топката „кацна“ върху напречната греда. В последните секунди Иван Перишич получи червен картон, вероятно за реплика по адрес на рефера Никола Рицоли и гостите завършиха дербито с 10 души.