Байерн (Мюнхен) – Волфсбург 1 : 0

Байерн (Мюнхен) – Бенфика   5 : 1

Bayern_MünchenПобедителят Байерн (Мюнхен) продължава борбата за защитата на трофея в турнира за Купата на Германия, след като се класира за четвъртфиналите. Успех с 1:0 над Волфсбург на „Алианц Арена“ осигури място на баварците в следващия кръг. Дъглас Коща реализира единствения гол в 18-ата минута.
Разликата в класите беше огромна в полза на мюнхенци и то най-вече заради безсилието на „вълците“, които до 83-ата минута не показаха никакво желание за игра. След края на мача новината, че Капитанът на Байерн (Мюнхен) Филип Лаам ще прекрати кариерата си след края на сезона бе потвърдена официалния сайт на баварците и от самия футболист. 33-годишният защитник има договор за още един сезон, но е категоричен в намерението си да се откаже още това лято. По-изненадващото е, че той е отклонил предложението на клуба да стане спортен директор – позиция, която е вакантна след напускането на Матиас Замер.