Монпелие – Монако 1 : 2

monaco_copyМонако продължава да държи уверено върха в първенството на Франция. „Монегаските“ биха с 2:1 като гости Монпелие и записаха шести пореден мач без загуба в Лига 1. Резултатът на „Стад дьо ла Мусон“ откри Камил Глик в 16-ата минута след асистенция на Тома Левар. Това беше четвърти гол за Глик през сезона. Килиан Мбапе удвои в 20-ата и така домакините бяха пратени в нокдаун. Все пак те успяха да се върнат в мача в началото на втората част чрез Виторино Илтон. В 71-ата минута Монако стигна до трети гол, но той не беше зачетен заради вдигната засада на Мбапе. В 83-ата минута Монпелие беше близо до изравняване, но нападателят на домакините не успя да нанесе точен удар с глава. В самия край Монако остана с човек по-малко, след като централният бранител Жемерсон получи втори жълт картон.  Монпелие не успя да се възползва от численото си превъзходство и така записа първа загуба през сезона от отбор от първата шестица в класирането.