Рома – Фиорентина 4 : 0

Рома взе аванс преди реванша в Португалия

Soccer: Serie A, Roma-FiorentinaРома разгроми Фиорентина с 4:0 в последния мач от 23-ия кръг на Серия „А“. Два гола на Един Джеко и по едно попадение на Федерико Фасио и Раджа Наинголан върнаха тима на Лучано Спалети на второто място в Серия „А“, с точка пред Наполи. Босненският таран на „вълците“ вече има 17 гола от началото на сезона и поведе в листата на стрелците, а Рома продължава да е с пълен актив от двубоите си на „Олимпико“. Един Джеко откри резултатът в 39 минута когато беше намерен на отлична позидия от Даниеле Де Роси и хладнокръвно откри резултата с 16-ото си попадение през сезона. „Вълците“ сравнително бързо стигнаха до гол за 2:0, с който окончателно отказаха Фиорентина. Негов автор стана защитникът Феде Фасио с глава в 58-ата минута. Аржентинецът засече центриране от фаул на Де Роси и заби топката във вратата на гостите. При този резултат Рома направи няколко пропуска, но безобразната игра на Фиорентина в защита вещаеше нови проблеми за Тетерушану. В 75-ата минута Наинголан се промъкна в наказателното поле и спокойно вкара трети гол, а в 83-ата минута Джеко довърши флорентинци с попадение за крайното 4:0.