Алавес – Селта 1 : 0

Алавес – Селта   1 : 0

toquero-jonny-castro-alaves-celta-copa-del-rey_l1stg6e0u0441j23gen69sctpАлавес надви Селта с 1:0 като домакин и успя да се класира за финала за Купата на Краля след 0:0 в първата среща от полуфиналите. Първото полувреме бе много равностойно, като през него голове не паднаха. След почивката и двата отбора играха предпазливо, тъй като всяка грешка означаваше почти сигурно отпадане. Тя дойде чак в 82-та минута и то в състава на Селта, след като Едгар Мендес успя да вкара така ценния гол. Той пое свалена топка, проби на скорост към наказателното поле, излезе сам срещу стража на Селта и хладнокръвно го преодоля. Антонио Лахоз даде шест минути продължение, но заради постоянното накъсване на играта, мачът се игра над него, но домакините успяха да съхранят преднината си и празненствата след последния съдийски сигнал бяха като след спечелен трофей. Над Мандисороса бе пусната заря, а на терена всички в синьо и бяло празнуваха бурно с феновете. На финала за купата те ще спорят за трофея с Барселона.