Борусия Дортмунд – Херта Берлин 4 : 3

Борусия Дортмунд – Херта Берлин   4 : 3

85678989789Борусия Дортмунд се класира на 1/4-финалите на турнира за Купата на Германия, след като отстрани след продължения и дузпи Херта Берлин. Очакванията за сериозна битка на терена на „Сигнал Идуна Парк“ се оправдаха напълно. Като цяло домакините бяха по-активни, като владееха топката в 69 процента от игровото време и отправиха 14 удара в очертанията на вратата срещу осем на съперника, но нямаха шанс, както и в трите последни финала за Купата с тяхно участие. Логично гостите стигнаха до откриване на резултата след акробатично изпълнение на Саломон Калу в 27-ата минута. Две минути след подновяването на играта през второто полувреме Марко Ройс изравни след инфарктна ситуация пред вратата на Херта. Първоначалният изстрел на Дембеле се отби в гредата, топката отново се върна в него, той я насочи към Кристиан Пулишич, който я подаде към оставения лекомислено от отбраната на Херта сам в наказателното поле Ройс и той не разочарова – 1:1. До края имаше много положения и пред двете врати, но до нов гол не се стигна. При дузпите пропуски за Херта направиха Фабиан Лустенбергер, Владимир Дарида и Саломон Калу, докато за Борусия пропусна единствено Пулишич и така домакините си осигуриха място на 1/4-финалите.