Бенфика – Борусия (Дортмунд) 1 : 0

benficaБенфика се наложи над Борусия (Дортмунд) с 1:0 в първа среща от осминафиналите в Шампионската лига. Костас Митроглу донесе успеха на лисабонските „орли“ с попадение в 48-ата минута, а гостите трябва да съжаляват за огромния брой пропуснати положения пред вратата на Едерсон. Стражът на Бенфика бе непробиваем и буквално отказа звездата на „жълто-черните“ Пиер-Емерик Обамеянг. Безсилието на нападателя от Габон достигна връхната си точка в 58-ата минута, когато не успя да реализира дузпа, стреляйки право в ръцете на Едерсон. В края на мача резервата Кристиан Пулишич на два пъти имаше възможност да вкара така важния изравнителен гол, но и той нямаше късмет. Загубата със сигурност усложнява задачата на Борусия за реванша, но с офанзивния си стил на игра и многото създадени положения, германците могат да обърнат нещата в своя полза на „Сигнал Идуна Парк“.