ПСЖ – Барселона 4 : 0

psgБитката в Шампионската лига бе подновена със сензационен резултат на „Парк де Пренс“ във френската столица. Пари Сен Жермен разкъса Барселона с 4:0 в Париж в първа осминафинална среща от най-престижния европейски клубен турнир. По-добрата игра на ПСЖ в началото даде резултат и в 18-ата минута, бившият играч на Реал Мадрид Анхел Ди Мария с блестящ удар от фаул опъна мрежата зад Тер Стеген. В 40-ата минута французите реализираха втори гол. Дракслер получи пас в наказателното поле от Марко Верати и с диагонален удар изпрати топката в мрежата зад Тер Стеген – 2:0 за ПСЖ! Второто полувреме започна с опасно центриране на Адриен Рабио пред вратата на испанците, а в 55-ата минута резултатът стана 3:0. Ди Мария вкара още един красив гол. Аржентинецът „матира“ Тер Стеген с техничен и много прецизен удар пред наказателното поле на гостите. В 72-ата минута Единсон Кавани направи резултата 4:0. Той получи чудесен пас от Тома Муние в наказателното поле на Барса и изигра много добре ситуацията, като с мощен шут не остави шансове на Тер Стеген. В заключителните минути Барселона така и не успя да се добере поне до един гол и ще трябва да се надява на чудо на реванша на „Камп Ноу“.