Реал Мадрид – Наполи 3:1

Реал Мадрид – Наполи  3:1

vlcsnap-2017-02-16-19h03m45s205Реал Мадрид постигна победа с 3:1 в първия мач с Наполи от 1/8-финала в Шампионската лига и така взе добра преднина преди реванша. Гостите на „Сантиаго Бернабеу“ първи откриха резултата в мача с попадение на Лоренцо Инсиние в 8-ата минута, но това като че ли само раздразни „кралския клуб“ и той направи пълен обрат. Карим Бензема изравни резултата в 18-ата минута. Французинът бе намерен с прекрасно центриране от Даниел Карвахал и с глава простреля вратата на съперника за 1:1. В началото на второто полувреме Реал набързо наложи волята си. В 49-ата минута Роналдо напредна до аутлинията и върна назад за Тони Кроос, който със силен удар по земя бе точен за 2:1. След това Марсело отправи опасен изстрел над вратата, а в 54-ата минута домакините стигнаха и до нов гол. Каземиро реши да стреля от воле пред наказателното поле и не даде никакъв шанс на Рейна за 3:1. Този резултат се запази докрая на срещата и мадридчани взеха комфортен аванс преди реванша на 7 март.