Славия – Лудогорец 0 : 2

ludo-slaviqЛудогорец победи Славия в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Българският шампион се наложи над „белите“ като гост с 2:0 и по този начин вече има преднина от десет точки пред преследвача Левски. Двубоят трябваше да се играе вчера, но бе прекъснат в 12-ата минута заради обилен снеговалеж. Днешният двубой стартира от 11:23 минута. Първото полувреме бе доста скучно. Българският шампион изнесе изключително слаба продукция. Като цяло възпитаниците на Георги Дерменджиев не успяха да сътворят нищо смислено и само се лутаха по терена. През втората част „зелените“ подобриха играта си и съвсем логично стигнаха до победата. Резултатът откри Клаудиу Кешерю, който се разписа в 67-ата минута с глава след центриране отляво на Вандерсон. В 76-ата минута Жуниор Кишада вкара втори гол след великолепен фалцов удар от дъгата на наказателното поле, който се заби в горния ляв ъгъл на вратата на Георги Петков.