Манчестър С – Монако 5 : 3

city manМанчестър Сити и Монако счупиха рекордите за най-резултатен първи мач от директните елиминации на Шампионската лига. Манчестър Сити и Монако изиграха един от най-запомнящите се мачове в Шампионската лига за всички времена. “Гражданите” победиха с 5:3, на “Етихад.  Мачът мина през редица обрати, имаше пропусната дузпа, а в битката се изправиха Серхио Агуеро и Радамел Фалкао, които нанизаха по две попадения. Първия гол падна във врата на Монако в 26-та минута. Лерой Сане излъга трима ,направи двойно подаване с Давид Силва и подаде топката на Рахим Стърлинг и той  не сбърка, а в  32-ата минута  след грешка на вратаря Кабайеро, Фалкао  изравни с глава.  В 40-та минута Джибрил Сидибе с един пас между централните защитници изведе Килиан Мбапе сам срещу вратаря. Младокът, за когото това е първи мач като титуляр в Шампионската лига, с мощния си шут успя да вкара. 50-та минута Радамел Фалкао падна в наказателното поле след единоборство с Николас Отаменди и реферът даде дузпа, но Колумбиецът пропусна. В 58-та  минута по-късно аржентинецът получи топката от Стърлинг, нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл и топката влезе в мрежата. Гостите успяха да върнат попадението много бързо, когато Фалкао беше изведен на хубава позиция след 60-метров пас на Фабиньо, подигра се с Джон Стоунс и с прехвърлящ удар направи 3:2.  В 71-ата минута Сити стигна до изравнителен гол чрез Агуеро. „Гражданите“ изпълниха корнер, Давид Силва центрира  топката, която попадна на крака на Агуеро и аржентинецът от воле вкара втория си гол. Шест минути по-късно обратът на „Етихад“ стана факт. След центриране на Кевин Де Бройне ъглов удар, Яя Туре отклони топката с глава, а дебнещият Джон Стоунс отблизо направи 4:3. След още 7 минути Сити вкара 5-ти гол.