Волейбол – Левски София – ЦСКА 1 : 3

r-1024-768-levski-cska-3-1Мъжкият отбор на ЦСКА надигра Левски София с 3:1 (25:16, 17:25, 25:18, 29:27 ) в отложен мач от 17-ия кръг на Суперлигата, който се игра в столичната „Арена Армеец“. Вечното дерби отбеляза рекорд по посещаемост в клубния ни волейбол, като близо 5000 зрители бяха на трибуните. Възпитаниците  на Александър Попов започнаха първия гейм по-мотивирани и поведоха в резултата. До второто техническо прекъсване отбора на ЦСКА водеше с цели 7 точки и лесно затвориха първата част с 25:16. Втората част започна равностойно, но Левски успя да поведе. „Сините“ дръпнаха с четири точки – 18:14. Преднината на играчите на Шопов се запази и те изравниха резултата след 25:17. Равностойно стартира и третият гейм. Играта вървеше точка за точка до 14:14, но след това ЦСКА успя да дръпне и се наложиха с 25 на 18. Четвъртия гейм бе най-равностоен като и двата отбора си разменяха по точка. В края на гейма ЦСКА имаше лека преднина и стигнаха до мач бол. Последва истинска битка, точка за точка. След 4 пропуснати възможности в края на краищата волейболистите на ЦСКА се оказаха по-силни физически и психически като надделяха с 29:27, а с това затвориха гейма и мача. Много силна игра за победителите направи  Смилен Мляков с 19 точки (1 ас, 2 блока, 44% ефективност в атака), а за домакините над всички бе Спас Байрев с 18 точки (4 аса, 39% ефективност в атака).