България – Холандия 2 : 0

България – Холандия   2 : 0

bg-futbol-pobedaОтборът на България постигна една от най-големите си победи през последните 25 години, след като повали Холандия на стадион „Васил Левски“ с 2:0. Герой за „лъвовете“ стана Спас Делев, който вкара първите си голове с националната фланелка. Нападателят бе страхотен, като първо се разписа в 5-ата минута, а в 20-ата минута шокира тотално обърканите „лалета“, които цял мач не успяха да намерят сили, за да се противопоставят на тактиката на Петър Хубчев. Така България повече от всякога може да мечтае за нещо в тази тежка група „А“, където само първият отбор се класира за световното в Русия 2018 година. „Трикольорите“ вече имат девет точки, като изостават само с една от Швеция, а лидерът Франция има 13 точки. Бронзовият медалист от последното световно първенство в Бразилия пък остана зад България със седем точки. Освен това „оранжевите“ останаха без победа в България, където са допуснали вече три загуби и едно равенство от четири официални мача.