Люксембург – Франция 1 : 3

Люксембург – Франция   1 : 3

franciq-fenoveФаворитът в нашата група А от световните квалификации Франция постигна резонна победа с 3:1 като гост на тоталния аутсайдер Люксембург. Домакините от Люксембург получиха тежък удар в 21-ата минута, когато вратарят Антони Морис се контузи и беше принудително заменен от Ралф Шон. Седем минути по-късно „петлите“ откриха головата си сметка чрез Оливие Жиру, за когото това беше 22-о попадение за националния отбор.
 В 32-ата минута Блез Матюиди задържа в наказателното Даниел да Мота Алвеш и реферът от Литва Андрис Трейманис отсъди дузпа, която беше реализирана от игралия в ЦСКА Аурелиен Йоаким. Радостта на домакините продължи твърде кратко. В 37-ата минута Даниел да Мота фаулира Джибрил Сидибе и последва дузпа и пред вратата на Люксембург, която беше реализирана от Антоан Гризман.  Голът не смути домакините, които упражниха натиск в края, но не постигнаха нищо. В 77-ата минута Оливие Жиру отбеляза втория си гол в мача и уби интригата в срещата. Това позволи на Дидие Дешан да пусне в игра сензацията Килиан Мбапе, за когото това беше дебютен мач. Нападателят на Монако замени Пайе в 78-ата минута, но за краткото време на терена не успя да направи нещо съществено. Така Франция постигна четвърта победа в групата и води уверено в класирането.