Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Вишеградската четворка отхвърли плана за мигрантите

[post-views]
[post-views]

25-VISHEGRADЛидерите на Чехия, Унгария, Словакия и Полша съобщиха, че няма да приемат плана за преразпределение на имигрантите, изготвен от Европейската комисия.
„Този план е чисто изнудване”, се казва в съвместно изявление на Вишеградската група, подписано от премиера  на Чехия Бохуслав Соботка, премиера на Унгария Виктор Орбан, премиера на Полша Беата Шидло и премиера на Словакия Роберт Фицо. И четирите държави от доста време насам открито се противопоставят на преразпределянето на имигрантите дошли в ЕС основно от Сирия сред страните-членки. 
По време на съвместна пресконференция полският министър-председател Беата Шидло във Варшава заяви, че „групата никога няма да приеме този диктат и това изнудване” по отношение на бежанската политика. Орбан пък каза, че новото унгарското законодателство, което дава възможност търсещите убежище да бъдат задържани в лагери, е „най-вече насочено към осигуряване на безопасността на гражданите на ЕС.”
Той подчерта, че така „безопасността на германците и австрийците в действителност сега е обезпечена от унгарските данъкоплатци.”
От Брюксел предупредиха, че държавите, които отказват да изпълнят плана за преразпределение на бежанци, ще бъдат изправени пред финансови санкции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани