Локомотив (Пловдив) – Лудогорец 0 : 4

Преди Байер Леверкузен – Лудогорец

ludo-pobedaШампионът Лудогорец направо помете Локомотив (Пловдив) с 4:0 пред около 4000 зрители на „Лаута“ в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България. Така най-добрият отбор у нас лети към златен дубъл, след като вече е полуфиналист и тотален фаворит за втория по важност трофей. Тимът има 16 точки преднина пред втория Левски в първенството, а сега ще спори за Купата с Ботев (Пловдив), третодивизиония Литекс и победителя между Верея и Дунав (Русе), които играят утре. „Орлите“ не оставиха никакви шансове на домакините, като вкараха четири безответни попадения. Два пъти гредите помогнаха на „смърфовете“, а също така Ясин Ел Харуби спаси няколко положения. Марселиньо (32), Вандерсон (59), автогол на Павел Виданов (62) и Върджал Мисиджан (78) вкараха попаденията за играчите на Георги Дерменджиев. Наставникът на родния първенец пък направи нещо невиждано в българския футбол. Той използва цели 14 чуждестранни футболисти в тази среща. Освен 11-те титуляри, трите резерви на пловдивския специалист бяха чужденци. Осем бразилци, румънец, аржентинец и халф от Мадагаскар започнаха от първата минута, а след почивката се появиха Лукоки, Кешерю и Мисиджан.