Кавалиърс допусна шокиращ обрат при гостуването си на Атланта Хоукс

768x432 (1)Шампионът Кливланд Кавалиърс допусна шокиращ обрат при гостуването си на Атланта Хоукс и рискува да загуби спора с Бостън Селтикс за първото място в Източната конференция на НБА. ЛеБрон Джеймс и компания водеха с 26 точки на старта на четвъртата част, но позволиха на „ястребите“ да се доберат до продължение и в крайна сметка да се наложат със 126:125, макар че бяха догонващи през цялото време и поведоха за първи път едва 1:12 минути преди края на допълнителното време след тройка на Пол Милсап. Това е четвъртият най-голям обрат в лигата от 2002 година насам, когато Лос Анджелис Лейкърс срази Далас Маверикс. ЛеБрон Джеймс пък никога не бе участвал в мач, в който отборът му губи повече от 24 точки преднина. Звездата на шампионите завърши с „трипъл-дабъл“ (32 точки, 16 борби и 10 асистенции), но напусна за 6 нарушения малко повече от минути преди края на продължението и без него съотборниците му се оказаха неспособни да избегнат поражението. Пол Милсап и сега беше решаващата фигура за Атланта. Той игра слабо в първите три части, но с точна стрелба в последната секунда прати мача в продължение. „Ястребите“ спечелиха последната четвърт с 44:18, а Милсап влезе в ритъм и отбеляза общо 22 точки.