Левски – Локомотив (Пловдив) 5 : 0

Левски – Локомотив (Пловдив)   5 : 0

KRAEVНай-големият талант на Левски Божидар Краев разпиля Локомотив (Пловдив) с четири гола на стадион „Георги Аспарухов“. Двубоят бе от първия кръг на шампионския плейоф. 19-годишният футболист бе пуснат от Николай Митов на върха на атаката, а той накара феновете да забравят за Бабатунде Адениджи. Футболистите на Левски изиграха най-силния си мач за сезона, като разбиха с 5:0 „смърфовете“, а това е най-малкото, с което играчите на гостите си тръгват от „Герена“. Антонио Аниете даде начало за головата фиеста в 12-ата минута, а след това последва истински рецитал на Божидар Краев. Младокът бе точен последователно в 36-ата, 39-ата, 51-ата и 70-ата минути. Един път гредата спаси гостите след удар на Бабатунде Адениджи, а пропуските на „сините“ бяха колкото и головете. Феновете на 26-кратните шампиони на България могат да бъдат доволни, след като Митов заложи на няколко юноши срещу пловдивчани. 17-годишният нападател Станислав Иванов дебютира като титуляр. Той действаше зад Краев, като пропусна да отбележи своя първи гол за клуба преди почивката.