Ботев Пловдив победи Верея с 1 : 0 в първи 1/2-финален двубой за Купата

BOTEV PLОтборът на Ботев (Пловдив) направи голяма крачка към финала за купата на България. „Канарчетата“ се наложиха с 1:0 при гостуването си на Верея в първи мач от 1/2-финалите от надпреварата. В 70-ата минута мачът бе прекратен за няколко минути, тъй като феновете на „канарчетата“ счупиха предпазната ограда и тръгнаха да навлизат на терена. По този начин те изразиха недоволството си от решенията на съдията. В крайна сметка не се стигна до сериозни ексцесии и срещата продължи. В края на срещата Ботев притисна своя противник, но атаките ставаха лесна плячка на бранителите на Верея. По нищо не личеше, че „канарчетата“ може да стигнат до успех, тъй като не успяха да създадат нищо смислено. На пук на логиката пловдивчани успяха да отбележат. В 94-ата минута влезлият като резерва Косоко пое топката в наказателното поле и бе съборен. Главният съдия без да се колебае отсъди най-тежкото наказания. Зад топката застана Тодор Неделев, който не сбърка.