Монако – Борусия Дортмунд 3 : 1

Борусия (Дортмунд) – Монако   2 : 3

MONACOМонако се класира за полуфиналите в Шампионската лига, след като победи Борусия Дортмунд с 3:1 на стадион „Луи II“ и в реванша от 1/4-финалите. Така с общ резултат 6:3 „монегаските“ се класираха за четвърти път в историята си в голямото каре на най-престижния европейски клубен турнир. Двубоят премина на високо темпо, но без особена интрига. Резултатът беше открит от младия Килиан Мбапе още в третата минута, който разстреля отблизо вратата на гостите. Това беше пети гол за 18-годишния феномен в Шампионската лига. В 17-ата минута Радамел Фалкао с глава удвои резултата. В 48-ата минута Марко Ройс върна надеждите на гостите като намали на 1:2. Всичко за тима от Дортмунд свърши в 82-ата минута, когато резервата Валер Жермен направи резултата 3:1.