Около 300 хиляди автомобила ще напуснат столицата за предстоящите празници. От пътната полиция призоваха шофьорите да бъдат внимателни и търпеливи. Ще има засилени проверки за употреба на алкохол, наркотици и за висока скорост, предупредиха полицаите. Ще се санкционират и водачи, които използват за движение аварийната лента на магистралите.