Aтлетико Мадрид – Реал Мадрид 2 : 1

Aтлетико Мадрид – Реал Мадрид   2 : 1

72026_660_370.jpg.pagespeed.ce.ij45aPxg2KДействащият победител в Шампионската лига Реал Мадрид достигна до финала в Кардиф, където ще спори с Ювентус за втори пореден трофей, след като отстрани съгражданите си от Атлетико в полуфиналите. Това ще бъде 15-и финал за „белия балет“ в Шампионската лига, включително и КЕШ, и общо 19-и в историята на евротурнирите, като по този показател Реал изпревари съперника си Барселона,който има 18 финала в Европа. „Белия балет“ отстъпи с 1:2 на „Висенте Калдерон“, но след победата с 3:0 в първия мач продължи с общ резултат 4:2. Двубоят се изигра при фантастична атмосфера на „Калдерон“ и започна по мечтан начин за Атлети. Домакините поведоха с 2:0 до 16-ата минута с голове на Саул Нигес и Антоан Гризман. В края на полувремето Иско охлади ентусиазма им, като намали и направи задачата непосилна. В 65-ата минута с две изключителни намеси Кейлор Навас не позволи на Атлетико да изравни. Грешка на Данило позволи на Караско да нанесе опасен удар. Костариканският страж спаси, но последва нов удар с глава на Гамейро, който Навас отново отрази.  В последните минути Атлетико се хвърли в отчаян щурм, но не успя да стигне до нов гол. Все пак утехата за „дюшекчиите“ бе, че успя да спечели последното мадридско дерби на „Висенте Кардерон“, както и да сложи край на серията от пет поредни победи на Реал във фазата на елиминациите в Шампионската лига. Финалът Ювентус – Реал Мадрид в Кардиф на 3 юни е повторение на мача за трофея  от 1998 година, когато „белия балет“ печели с 1:0 с гол на Предраг Миятович. Любопитното е, че в състава на „Старата госпожа“ тогава играе Зинедин Зидан, който в момента е начело на Реал.