Олимпик Лион – Аякс 3 : 1

Олимпик Лион – Аякс   3 : 1

ajaxВеличието Аякс отново припомни за класата си по европейските терени. След 21 години затишие, грандът от Амстердам отново е на финал в европейски клубен турнир. Макар и във втората по сила континентална надпревара Лига Европа, холандският тим ще има възможността да прибави ново отличие към богатата си на такива витрина, след като отстрани Олимпик Лион на полуфиналите, въпреки че падна с 1:3. Младите надежди на Аякс показаха типичната за възрастта си непостоянност и трепериха много, но устискаха мястото си във финала. Мнозина очакваха след победата с 4:1 на „Амстердам Арена“ преди седмица и феноменалния футбол тогава те да нямат проблем с класирането си. Особено като се има предвид, че и на реванша поведоха рано. Но допуснаха две попадения точно преди почивката, а в края на мача и още едно и всичко висеше на косъм. Пет минути преди края и Ник Виргевер от Аякс беше изгонен, за да е пълна драмата, но феноменалният обрат така и не се случи. Така колосът от Холандия стигна до първия си финал в Европа от 1996 г. насам, когато загуби спора за трофея в Шампионската лига от Ювентус. Сега ще има шанса да се реваншира с титла от Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед.