Реал Мадрид почти докосва титлата в Испания

vlcsnap-2017-05-18-15h06m28s217Реал Мадрид вече е на милиметри от спечелването на титлата в Примера дивисион. “Белият балет” победи безапелационно с 4:1 в отложения мач със Селта от 21-ия кръг и взе преднина от 3 точки пред Барселона кръг преди края. Така титлата вече е в ръцете на мадридчани, които могат да я изпуснат само ако загубят последния си мач с Малага, а в същото време Барса задължително трябва да победи Ейбар. Кристиано Роналдо отново бе звездата на вечерта. Той вкара първите два гола за своя тим в 10-ата и 48-ата минута. След това Джон Гуидети върна един гол за домакините в 69-ата минута, но Карим Бензема заби трето попадение в 71-ата минута, а в 88-ата минута и Тони Кроос записа името си сред голмайсторите. Селта пък завърши двубоя в намален състав, след като Яго Аспас получи спорен втори жълт и червен картон за симулация в 62-ата минута.