Барселона – Ейбар 4 : 2

Барселона си направи живота труден срещу четвъртодивизионен отбор, но продължи напред

r-1024-768-barselona-ejbar-(1)Барселона победи по драматичен начин Ейбар в последния кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 4:2 на своя „Камп Ноу“ след като до средата на второто полувреме изоставаха с 0:2. Тимът на Луис Енрике пазеше надежди за титлата, като при загуба на Реал от Малага, златото щеше да пристигне в Каталуния. Реал обаче победи без проблем с 2:0 и така мечтата на Барса бе попарена. Срещата започна с логичен натиск на Барселона. В 7-ата минута обаче гостите изненадващо смълчаха „Камп Ноу“.  Андер Капа центрира в наказателното поле и намери Такаши Инуй, който овладя топката и я изстреля в горния ляв ъгъл, правейки резултата 0:1. Секунди преди края на полувремето, Рубен Пеня имаше огромна възможност да отбележи отблизо, но опитът му премина на няколко сантиметра встрани от дясната греда. В 61-ата минута шокът за Барселона бе пълен. Такаши Инуй отправи перфектен изстрел, който порази горния ляв ъгъл, отбивайки се от гредата и влизайки в мрежата на каталунците за 0:2.  Две минути по-късно Давид Хунка си вкара топката в собствената си мрежа, намалявайки изоставането за Барселона. В 69-ата минута Джорди Алба си изпроси по изключително грозен начин дузпа като дори нямаше съприкосновение между него и противников играч. Зад бялата точка застана Лео Меси и сгреши. Все пак резултатът бе изравнен в 74-ата минута, когато Луис Суарес прати топката в мрежата, след като Пако я свали за 2:2. Две минути по-късно каталунците пак получиха нова спорна дузпа за падане на Неймар като и този път Лео Меси я изпълни, но точно за 3:2. В самия край Меси оформи крайното 4:2.