Малага – Реал Мадрид 0 : 2

Алмерия – Реал (Мадрид)   1 : 2

Real_Madrid_champs2017_1Реал Мадрид спечели за 33-и път шапионата в Испания, след като в последния кръг на тазгодишната надпревара победи с 2:0 като гост Малага и завършва кампанията с 93 точки в актива си. Реал имаше нужда само от точка в последния си мач, за да си осигури титлата, но футболистите на Зинедин Зидан дадоха всичко от себе си и си тръгнаха с трите точки от „Ла Росаледа”. Още във втората минута на двубоя Реал откри резултата.  Иско се възползва от грешка на отбраната и изведе Кристиано Роналдо, португалецът финтира стража и на празна врата вкара за 0:1. Кристиано Роналдо имаше възможност да запише и втори гол на сметката си в 34-ата, но Камени показа рефлекс и спаси.  Малага започна добре втората част, като в 49-ата минута домакините можеха да изравнят, но Ресио от чиста позиция стреля в Навас.  В 55-ата минута Реал удвои преднината си. При центриране от корнер Рамос пропусна, а вратарят изби. Топката попадна в Бензема и французинът отблизо не сгреши, но останаха съмнения за засада при гола му.  Домакините нямаха късмет в нападение, а в 90-ата минута Гонсало Кастро разтресе напречната греда, но кълбото отново отказа да посети мрежата и срещата завърши при резултат 2:0 в полза на Реал.  Последната титла на „Белия балет” бе през сезон 2011/12.