Цветана Пиронкова отпадна от „Ролан Гарос“

Пиронкова, Томова и Димитров научиха съперниците си в първи кръг на Ю Ес Оупън

PIRONKOVA-1Цветана Пиронкова беше на прага на сензацията, но не успя да я сътвори и отпадна във втория кръг на турнира от Големия шлем „Ролан Гарос“. Българката загуби от поставената под №5 в схемата Елина Свитолина с 6:3, 3:6, 2:6. Пиронкова започна отлично двубоя като при 3:3 пловдивчанката направи пробив, който затвърди, побеждавайки на нула, а след това направи нов пробив и спечели първия сет с 6:3 за 42 минути игрово време. Вторият сет двете съпернички се пробиваха непрекъснато като чак в 6-тия гейм Свитолина успя да вземе своето подаване и да поведе с 4:2. След това двете си размениха по гейм в подаванията си и резултатът набъбна до 5:3. Тенисистката от Украйна проби за пореден път Пиронкова и затвори сета с 6:3, а с това и изравни резултата до 1:1 сета. В третия сет Свитолина набързо поведе с 3:0 след пробив и две взети подавания за 8 минути. В четвъртия гейм Цветана взе подаването си на нула, след което последва пробив за Пиронкова и резултатът стана 2:3. Този гейм обаче изцеди силите на Цвети, която докрая не успя да вземе повече геймове и напусна надпреварата.