Григор Димитров обърна Жулиен Бенето и ще играе четвъртфинал в „Куинс“

640-420-grigor-dimitrovНай-добрият български тенисист Григор Димитров победи французина Жулиен Бенето с 4:6, 6:3, 6:4 в мач от втори кръг на турнира на трева Куинс Клъб в Лондон. Двубоят започна по кошмарен начин за българина, който загуби първия си сервис гейм, а след това опитният французинът затвърди пробива. Димитров стигна до две точки за пробив в шестия гейм, но не успя да ги материализира и Бенето удържа преднината си, за да спечели малко по-късно първата част за 40 минути, реализирайки втория си сетбол с 6:4. Вторият сет започна като първия – Жулиен моментално стигна до две точки за пробив, но този път хасковлията успя да ги отрази. Той имаше затруднения и в следващото си подаване, но все пак се спаси. Пропуснатите възможности се отразиха на 35-годишния французин и той се пропука. Нашето момче стигна до две точки за пробив и реализира още първата от тях, за да дръпне с 3:1. Той продължаваше да бъде стабилен в сервис-геймовете си и спечели втория сет с 6:3 за 35 минути. Димитров имаше трудности в първия сервис гейм и на третата част, но спаси точка за пробив в труден момент и после дори осъществи пробив в петия гейм за 3:2! Българинът беше стабилен в следващите си две подавания, в които неговият опонент взе само една точка. Бенето сервираше за оставане в мача при 3:5 гейма и 40:40, но все пак успя да изтръгне подаването си. Минути след това обаче Гришо стигна до три поредни мачбола и се възползва от първия, за да подпечата третата си победа в пет мача срещу Бенето. На четвъртфиналите Димитров ще играе с победителя от срещата между руснака Даниил Медведев и австралиеца Танаси Кокинакис.