Mексико – Нова Зеландия 2 : 1

MEXICOМексико победи Нова Зеландия с 2:1 във втората среща за деня от Група “А” на Купата на Конфедерациите в Русия.  Това беше втора загуба за тима на Нова Зеландия, който загуби шансове да продължи напред в надпреварата и отпадна още след първата фаза. Началото на мача беше обещаващо за островитяните. Резултатът след първото полувреме беше 0:1 в полза на новозеландците. Голът падна в края на полувремето, като негов автор стана Крис Ууд, който се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Мексико и откри.  В началото на втората част Раул Хименес изравни за Мексико с удар под гредата, а обратът стана факт в 73-ата минута, когато Орибе Пералта изведе „ацтеките“ напред, а основна заслуга за попадението имаше Хавиер Акино, който изработи гола. В даденото от рефера продължение Боксал влезе остро в краката на мексикански футболист, който не му остана длъжен. Започна масово меле, в което се включиха почти всички футболисти. След като страстите се уталожиха се наложи видеоарбитрите отново да влизат в действие, за да може главния рефер да прецени кого да санкционира след боя. Инцидентът обаче се размина само с един жълт картон.