Германия – Англия 2 : 2 ( 4 : 3 след дузпи)

Германия – Англия   2 : 2 ( 4 : 3 след дузпи)

germaniaОтборът на Германия до 21 години се класира на финала на европейското първенство за младежи в Полша, след като елиминира Англия след изпълнение на дузпи и така спази традицията. В редовното време и продълженията двата тима завършиха 2:2, а при наказателните удари Германия се наложи с 4:3. Германците стигнаха първи до гол в Краков, след като Дейви Зелке откри в 35-ата минута. Британците изравниха чрез Демарай Грей само шест минути по-късно, а след почивката постигнаха и пълен обрат с попадение на Тами Ейбрахам в 50-ата минутa. Бундестимът не се предаде и стигна до изравнителен гол чрез Феликс Плате 20 минути преди края на редовното време. В продълженията двата тима не си отбелязаха нови попадения, а при дузпите последният изпълнител за „трите лъва“ Нейтън Редмънд сбърка фатално срещу Юлиан Полерсбек и прати Бундестима на финал.