Испания – Италия 3 : 1

ISPANIAИспания съсипа Италия с 3:1 във втория полуфинал на европейското първенство за младежи до 21 години в Полша и ще спори за трофея на 30 юни с Германия. В герой за „ла фурия роха“ се превърна Саул Нигес, който отбеляза и трите попадения за тима си. Италианците бяха що-годе равностойни до първия час игра, когато останаха с човек по-малко и това на практика предреши изхода на двубоя. Първият гол за „ла фурия роха“ отбеляза Саул Нигес в 53-ата минута, след като получи топката на границата на наказателното поле и направи Джанлуиджи Донарума безпомощен. Няколко минути след попадението „скуадра адзура“ остана с човек по-малко, след като Роберто Гаярдини получи втори жълт картон за излишен фаул в средата на терена срещу Себайо. Противно на логиката Италия стигна до равенството чрез Федерико Бернадески в 63-ата минута, който стреля след пробив от границата на наказателното поле, а при удара топката рикошира в крак на испански футболист. Радостта на италианците беше твърде кратка, тъй като в 65-ата минута Саул Нигес отбеляза втория си гол в мача с удар от сериозна дистанция, като скромна вина за гола имаше и вратарят на Италия Донарума, който закъсня с реакцията си. Испанците стигнаха и до трети гол в 72-ата минута. Марко Асенисо проби отляво, нахлу в пеналта и намери Нигес, който прати топката за трети път в мрежата зад Донарума. До края на мача испанците продължиха да бъдат по-активни, но не стигнаха до нов гол, а в добавеното време Донарума спаси тима си от четвърто попадение след удар на Иняки Уилямс.