Дунав – Иртиш 0 : 2

Дунав – Иртиш   0 : 2

DUNAV IRДунав (Русе) отпадна още в първия предварителен кръг на Лига Европа след втора загуба, този път  с 0:2 от Иртиш на българския треньор Димитър Димитров на реванша в Русе. Ранен гол на Марио Машлач и късен на Аслан Дарабайев, както и редица спасявания на техния вратар Давид Лориа изхвърлиха „драконите” от Европа след появяването им 10 минути преди жребия за турнира за сметка на ЦСКА. Дунав падна с общ резултат 0:3, въпреки че създаде много голови положения и в двете срещи, но все пак се завърна на картата на евротурните след 43 години отсъствие. На стадиона в Русе своите места бяха заели точно 5 478 зрители, колкото разрешиха от УЕФА. Реваншът бе очакван с много надежда в крайдунавския град, но лошият сценарий от първата среща се повтори и Иртиш пак успя да вкара ранен гол. Това се случи в шестата минута, когато Стефан Живкович центрира от корнер вляво, а на първа греда Марио Машлач бе оставен да засече на границата на вратарското поле с глава за 1:0. Така авансът на тима на Херо набъбна на общо два гола и Дунав имаше нужда от три, за да продължи напред. „Драконите” имаха отлични шансове да изравнят до почивката, но срещнаха непреодолима стена в лицето на вратаря и капитан на Иртиш Давид Лориа. Две минути преди края на редовното време Аслан Дарабайев реши всичко с втори гол за гостите след точен удар в долния ляв ъгъл фронтално от границата на наказателното поле. Въпреки отпадането, агитката на русенци изпрати своите с възгласи „Дунав, Дунав”, но завръщането в Европа не донесе много радост за тима.