Холандия – България 1 : 1

Тази вечер България излиза срещу Ирландия в последен мач от Лигата на нациите

BULGARIAНационалният отбор на България до 19 години най-накрая записа историческа първа точка на европейско първенство. Младите „лъвове“ счупиха нулите в графата срещу отбелязаните голове и точки, като завършиха 1:1 с Холандия в последен мач от група „Б“ на Евро 2017 в Грузия. Първия гол на такъв форум в тази възраст отбеляза Георги Русев в 55-ата минута, след като преди това Конголо бе дал аванс на „лалетата“ в 50-ата минута, а попадението му дойде след пореден подарък на защитата пред Даниел Наумов. Равенството пък класира „оранжевите“ сред четирите най-добри, като те излизат на 12 юли срещу Португалия. Така нашите таланти си тръгват с добро настроение, но и с лека тъга, че постигнаха най-малката възможна цел, тъй като потенциалът им е много по-голям, но различни фактори, включително и груби съдийски грешки, се оказаха решаващи. Днес младите „лъвове“ се прибраха в България.