Хайдук – Левски 1 : 0

Хайдук – Левски   1 : 0

haiduk levskiЛевски загуби с 0:1 при визитата си на Хайдук в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Единственото попадение реализира Футакш в 24-ата минута, когато се разписа от дузпа за нарушение на Пиргов срещу Генцоглу. В този мач сините по нищо не отстъпваха на своя съперник, който създаде само още едно от така наречените чисти голови положения. Футболистите на Николай Митов също не се отличиха кой знае колко в нападение, но за отбелязване е натискът, който българският гранд упражни в последните двайсетина минути, когато хърватите заложиха на глуха защита и ритаха топката безразборно напред. Официален дебют със синята фланелка направиха новото румънско попълнение Нелуц Рошу и испанецът Жорди Гомеш, който демонстрира добро боравене с топката. Първият започна в стартовия състав, а вторият се появи след почивката. Сред 11-те се завърна и Антонио Вутов, пропуснал гостуването на Сутиеска в предишния кръг на надпреварата, след като претърпя инцидент в банята непосредствено преди двубоя.