Ботев Пловдив – Пирин Благоевград 0 : 1

PIRINОтборът на Ботев (Пловдив) понесе удар само няколко дни преди важния мач от Лига Европа с Бейтар. “Канарчетата” загубиха с 0:1 от Пирин (Благоевград) в мач от първия кръг на Първа лига. Мачът се игра пред празни трибуни в Коматево заради изтърпяване на наказание от страна на пловдивчани. Единственото попадение в срещата бе дело на Димитър Благов в 79-ата минута. Като цяло двубоят бе скучен и положенията пред двате врати почти липсваха. Като изключим гола, Пирин успя да създаде само още едно чисто положение. От своя страна пък пловдивчани бяха напълно безидейни. Опасните ситуации пред вратата на гостите бяха от няколко мелета, които не донесоха желания от “жълто-черните” резултат.
Единствената чиста голова ситуация бе в деветата минута, когато Пирин направи сериозен пропуск. Станислав Костов се възползва от дълъг пас и майсторски се освободи от играч на пловдивчани. Нападателят остана сам срещу вратаря, но шутира право в Чворович, който изби. При добавката Даниел Младенов прати топката над напречната греда.