Лудогорец – Жалгирис 4 : 1

LUDOGORECЛудогорец направи първа крачка към новия си европоход, след успех срещу литовския шампион Жалгирис. Разградчани спечелиха реванша срещу опонента си от втория квалификационен кръг в Шампионската лига по убедителен начин. След първата среща, изненадващо или не, литовският шампион имаше преднина от един гол – 2:1. Първото полувреме премина под превъзходството на българския отбор. Шампионите диктуваха темпото на игра и случващото се на терена. Колкото и да е изненадващо обаче, по-интересните положения бяха именно пред вратата на „зелените“, като всяко остро центриране на гостите се оказваше сериозна заплаха за домакините. Още в 15-ата минута след грешка на Светослав Дяков литовците наказаха „орлите“, след като отново Серж Нюаджи се превърна в кошмар за Лудогорец. След инкасирания гол, българският тим се втурна в предни позиции и натика опонента си в половината му.  4 минути преди почивката Натанаел излезе в добра позиция и вкара кълбото в мрежата за 1:1, връщайки състава си в двубоя. Лудогорец реши всичко в мача в рамките на 120 секунди през второто полувреме – между 56-ата и 58-ата минута. Първо Вандерсон изненада гостите с любопитен гол от средна дистанция, а малко по-късно Натанаел асистира на Кешеру за 3:1 – резултат, който внесе спокойствие в редиците на „зелените“. Крайното 4:1 оформи Кешеру, вкарал второто си попадение в срещата петнайсетина минути преди нейния завършек.Така Лудогорец явно ще лети високо за поредна година в евротурнирите, като се класира за следващата фаза от най-престижния европейски клубен турнир.