Ботев – Бейтар 4 : 0

Пробуждането на Ботев продължи и срещу Етър

r-1024-768-botev-plovdivС красива атакуваща игра Ботев (Пловдив) разнищи израелския Бейтар (Йерусалим) с 4:0 на реванша на „Лазур” в Бургас и преодоля втория предварителен кръг в Лига Европа с общ резултат 5:1 след 1:1 преди седмица като гост. Пламен Димов и Фернандо Виана отбелязаха до почивката, а в началните секунди на втората част капитанът Лъчезар Балтанов реши всичко след нестандартно хрумване на Тодор Неделев, който удари греда с удар от фаул на тъча. В края резервата Фелипе Бризола оформи разгрома. Съперник на Ботев в третия предварителен кръг ще е португалският Маритимо. Ботев е домакин в първия мач отново в Бургас на 27 юли, а реваншът в Португалия е на 3 август. Пловдивчани останаха единственият роден тим в Лига Европа след отпадането на Левски срещу Хайдук (Сплит). „Канарчетата” на Николай Киров записаха девети пореден мач без загуба като домакин в европейските клубни турнири.