Левски – Хайдук 1 : 2

Левски – Хайдук   1 : 2

768x432Отборът на Левски отпадна от Лига Европа. „Сините“ отстъпиха с 1:2 от Хайдук (Сплит) в мач-реванш от втория квалификационен кръг на турнира. Така момчетата на Николай Митов напускат надпреварата с общ резултат 1:3. Гостите напълно заслужено продължават напред, след като напълно надиграха столичани пред празните трибуни на стадион „Георги Аспарухов“. 26-кратните шампиони на България бяха подкрепяни от множество фенове пред Сектор „А“, които изригнаха и започнаха да мечтаят в 69-ата минута. Тогава резервата Сержиу Буш даде аванс на столичани с глава, въпреки че преди това положенията бяха пред вратата на Божидар Митрев. Капитанът на домакините изигра много силен мач, но капитулира в 80-ата минута. Тогава резервата на хърватите Оханза преодоля Пиргов, стреля към вратата, топката рикошира в Горанов и прехвърли Митрев. Пет минути по-късно Ерцег с хубаво изпълнение донесе пълен обрат. Така Хайдук си върна на Левски 18 години след отпадането на „Герена“. През 1999 година „сините“ победиха с 3:0 хърватите пред 30 000 зрители, които днес липсваха страшно много на българския тим.