Реал Мадрид – Манчестър Юнайтед 1 : 1 ( 1 : 2 след дузпи )

real-man-utdЕвропейският клубен шампион Реал Мадрид загуби след изпълнение на дузпи от носителя на трофея в Лига Европа Манчестър Юнайтед в двубой от приятелската надпревара „Интернешънъл Чемпиънс Къп“, която се проведе в Санта Клара (САЩ). „Белия балет“ излезе в този мач без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който е в Китай. Двубоят беше и своеобразна репетиция за мача за Суперкупата на Европа, който ще се играе в македонската столица Скопие на стадион „Филип II“ на 8 август. В редовното време двата тима завършиха 1:1, след което си изпълниха дузпи. Голът за “червените дяволи” отбеляза Джеси Лингард след феноменална асистенция на Антони Марсиал в края на първото полувреме. Равенството беше възстановено в 69-ата минута, когато за Реал Мадрид се разписа Касемиро от дузпа. До края двата тима не успяха да си отбележат гол и по регламент се наложи да си изпълнят дузпи, които се оказаха куриозни. И двата отбора пропуснаха по три пъти след първите си четири опита, след което Дейли Блинд изведе Манчестър Юнайтед напред, а последният изпълнител на Реал Касемиро прати топката в гредата и така победата отиде у “червените дяволи”, които продължават без грешка в предсезонните контроли. В следващия си мач на 26 юли Манчестър Юнайтед играе с Барселона, а Реал Мадрид с Манчестър Сити.