„Специални сили“ с триумф на военен трибой в Шумен

27 - SPEC SILI 1Шумен бе домакин за поредна година на Общоармейския шампионат по военен трибой. Победител е отборът на 68-а бригада „Специалните сили”, второ място зае съставът на Националния военен университет „Васил Левски”, а на трето място се класираха представителите на в.ф. 46380.
В индивидуалното класиране първо място спечели редник Георги Кирилов от отбора на 68-а бригада „Специалните сили”, сребърният медал е за майор Константин Стефанов от НВУ „Васил Левски”, трети пък е  старши лейтенант С. Червенков от в.ф. 46380.
Състезанието се проведе на 12 и 13 юли 2017 г. и негов домакин бе факултет „Артилерия, ПВО и КИС”, Шумен, на НВУ „Васил Левски”.
Общо 70 бяха участниците от отбори на Министерство на отбраната, Сухопътни войски, Военновъздушните сили, Военноморските сили, Съвместно командване на силите, Сили за специални операции, Централно военно окръжие, в.ф. 46380, служба „Военна полиция”, ВА „Г. Ст. Раковски”, НВУ „Васил Левски”, ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, 61-ва Стрямска механизирана бригада и 2-ра Тунджанска механизирана бригада.
27 - SPEC SILI 2Състезанието се проведе в три етапа, които включваха стрелба с автомат „Калашников”, хвърляне на граната в цел и 3000 метра крос по пресечена местност със снаряжение.
Медалите и купите бяха връчени от декана на факултет „Артилерия, ПВО и КИС” полк. проф. д-р Сашо Евлогиев. На церемонията по награждаването присъстваха лекоатлетката Даниела Йорданова, кметът на Община Шумен Любомир Христов, заместник-кметът Найден Косев, заместник областният управител на област Шумен Петко Шаренков.