Ботев – ЦСКА-София 2 : 6

Ботев – ЦСКА-София  2 : 6

CSKAЦСКА-София размаза с 6:2 Ботев (Пловдив) в Коматево, постигайки първата си победа в Първа лига през новия сезон. В герой за червените се превърна Фернандо Каранга, който наниза хеттрик. Още две попадения добави резервата Кирил Десподов, а веднъж се разписа и новото попълнение Тиаго Родригес. За домакините, които инкасираха второ поредно домакинско поражение в първенството след 0:1 от Пирин, вкараха Лъчезар Балтанов и появилият се след почивката Омар Косоко. В тази среща отбраната и халфовата линия на Ботев демонстрира отчайващо слаба игра и канарчетата трябва да са доволни, че се отърваха само с тези 6 гола, тъй като още два на Каранга бяха отменени поради засади, а футболистите на Стамен Белчев пропиляха поне още три-четири чисти положения след сериозни подаръци в жълто-черно.  Също така за разгрома спомогнаха както червеният картон на Йордан Минев, изкаран по изключително глупав начин, така и травмата на Фернандо Виана четвърт час преди края на мача, заради което домакините завършиха срещата с 9 човека.